fbpx

Distsipliin.

Sageli tahame mingit tulemust, kuid pole valmis ette võtma samme, mis tulemuse tooks. kuigi distsipliiniga võib tekkida ebamugavustunne, siis pikemalt kestev ebamugavustunne kaasneb hoopis muutuse suunas liikumisest loobumisega.
Võib-olla oled rohkem märganud, mis tegevustest su päev koosneb ja kui lihtne või raske on pere kõrvalt ka endale nii vajalikku aega võtta. Päriselt vajab see otsuse tegemist ja sellele otsusele kindlaks jäämist ehk distsipliini.
Mõningate otsuste puhul on see kergem, teiste puhul raskem. Enamasti jääb edukas distsipliinis püsimine ebamugavustunde taha.
Ebamugavustunnet on kahte sorti: üks on ebamugavustunne, mis kaasneb senisest teistsuguse käitumisega ja teine, mis kaasneb, kui seda senisest erinevat käitumist ette ei võeta.
Esimene on lühiajaline ebamugavustunne nt kui pole harjunud päeva jooksul võimlema, siis on alguses, enne kui see toiming harjumuseks saab, enesesundimine ja edasilükkamisest loobumine üsna ebamugavust sisaldav protsess. Kui aga võimled ja koged kohest head mõju ning ka pikaaegset enesetunde paranemise märke, siis kaalub see edu ebamugavustunde üle. Nii on ka iga uue asja õppimisega ning ka toiduvalikus muudatuste tegemisega. Ehk ebamugavustunne on ajutine ja selle võidab edukogemus ning paranenud tervis ja enesetunne.
Teine ebamugavustunne, aga jääb meid saatma pidevalt. Kui me pole lühiajaliselt mugavustundest loobunud ja näitena toodud võimlemist oma päeva lisanud, siis tunneme pidevalt sundasenditest tulenevat ebamugavustunnet ja võib-olla ka valu kehas ning lisandub emotsionaalne frustratsioon. Ja see saadab meid pidevalt. Sageli kaasneb sellega ka teistele pidevalt samast probleemist kurtmine.
Lihtne öelda, et loo see muutus. Jah see on ju lihtne, kuid mitte alati kerge. Sageli ongi nii, et mõtleme, et keegi on õnnesärgis sündinud, ta oli õigel ajal õiges kohas ning tal lihtsalt veab. Tegelikult vedamisi pole. Ise tuleb ikka selleks midagi teha. Kui satud seltskonda isikutega, kellega saaks head koostööd teha, siis ikka ise tuleb juurde astuda ja juttu teha.
Kõik saab alguse ikkagi otsusest ja sellele järgnevast distsipliinist. Kõik, kellel on mingis valdkonnas või kõiges korraga edu ja head tulemised, on võtnud nõuks tunda ebamugavustunnet, mis distsipliin kaasa toob.
Ja tasu on siis tuntav.
Paljud tahavad olla heas vormis, kuid vähesed on valmis treenima; enamus tahavad olla saledad või normaalses kaalus, kuid vähesed on valmis oma toidulaual korrektuure tegema; paljud soovuiad olla edukad ja omada suuremat sissetulekut, kuid vähesed on valmis selle nimel pingutama. Paljud soovivad häid suhteid, kuid vähesed on nõus iseendasse vaatamisest ja enesearengust tuleneva ebamugavustunnet ületama. Samas on naiivne uskuda, et jätkates samal viisil võiks varasemast erinevat tulemust saada.
Seni, kuni oled oma eluga rahul, siis pole vajadust ka mõningast ebamugavustunnet ette võtta. Kui aga tunned, et mingi valdkond elus tahab parendamist, siis juba tead, mis teha.

Jaga:

Rohkem:

Sinu keha räägib sinuga!

Meie kasutuses on imeline ja väga kohanemisvõimeline organism. Meie keha teeb kõike seda, mida meil mõttesse tuleb ning ka seda, mida me ei oska teadlikult reguleerida.

Õnneseisund.

Joseph Pilatesel on tuntud ütlus “Everyone is the architect of his own happiness”, mille sõnum ühtib vanasõnaga “Igaüks on oma õnnesepp!”.
Kas õnneseisund ja elurõõm tähendavad pidevalt õnnelik ja rõõmus olemist? 

Missugune on hingamise ja vaagnapõhjalihaste vaheline seos?

Hingamine on miski, mida me teeme pidevalt ilma sellele mõtlemata alates sünnihetkest kuni maisest elust lahkumiseni. Hingamine ei ole oluline vaid seetõttu, et see hoiab meid elus vaid selle kvaliteet mõjutab ka meie kere- ja vaagnapõhjalihaste head toimimist.

Pilates valikaine kursusena koolis.

See oli 2017. aastal, kui ühel Kehra Gümnaasiumi üritusel astusin direktorile ligi ning pakkusin Pilatest valikaine võimalusena. Direktorile see mõte meeldis ning juba järgmisel aastal alustasime 8 tüdrukuga teekonda Pilatese maailmas.

Kas sul on küsimusi?

TERE!

Konto tegemiseks registreeri ennast ühele kursusele.