fbpx

Minu lugu

Keha ja meel on tihedalt omavahel seotud. Läbi keha liikumise saame muuta emotsioone ja enesetunnet ning luues meelele usaldusväärse keskkonna loome aluse muutusteks ka kehas.

Olen rohkem kui 16-aastase kogemusega Pilatese õpetaja.

Alates aastast 2007 olen õppinud Pilatese mati- ja masinatreeningute õpetajaks Corpus Studios Kelly McKinnoni juhendamisel. Lõpetanud Tartu Ülikooli Kehakutuuriteadskonna ning täiendanud end paljudel erialastel workshoppidel. Oman isiklikku kogemust seljatraumast tervenemisel ning valuvaba enesetunde saavutamisel. Minu loo leiad altpoolt. Juhendan täiskasvanute ja eakate Pilatese treeningud ning olen Kehra Gümnaasiumis Pilatese valikaine õpetaja. Individuaaltundides pühendun täielikult treenija vajadustele ning soovin, et lahkuksid tunnist rahulolu tundes, parema enesetunde ning motiveeritud olekuga.

See oli mõnda aega tagasi, kui mind tabas ebaõnn. Kõigepealt raske pimesoole põletik ning nädal hiljem tehtud operatsioon, mis päästis mind hullemast ja kinkis teise elu. Seejärel iseenda rumalusest ja ületreenimisest tekkinud õlavöötmepinged ja kiropraktiku ebaõnnestunud ravi, mis tõi kaasa mitu kuud väga vaevalist kõndimist ning seljaoperatsiooni. Sellele kõigele järgnes lülivaheketaste põletik ehk spondülodistsiit. Selle raviks manustati mulle 6 nädalat iga 12-tunni järel veeni kaudu ravimeid ning suukaudselt tarbisin antibiootikume veel 6 nädalat.Kõndimine tegi alguses põrguvalu ja arstilt küsisin, kas pean end millekski halvemaks ette valmistama. Olin ju sporditüdruk, armasta(si)n tantsimist ning liikumine ja trenn kuulusid mu ellu igapäevaselt. Hoidsin end vaimselt kokku kukkumast ja kasvatasin pidevalt usku tervenemisesse. Salaja lootsin juba poole aasta pärast joosta. Nii see muidugi ei läinud.

Õnneks olin selleks hetkeks olnud Pilatese õpetaja ja inimesi treeninud juba tubli 7 aastat ning hakkasin endale ise taastusravi tegema. Ma võimlesin. Alguses sain teha vaid paar kerget harjutust. Panin võimeldes tähele iga harjutuse asendi ajal keha tagasisidet ning treenisin vastavalt sellele end aina tugevamaks. Ikka selleks, et lihased toetaksid lülisammast, mille nimmepiirkonna lülid olid/on kulunud ja lülivahekettad ehk diskid lamenenud ning siiani üks disk veidi välja sopistunud. Lisaks võimlemisele kõndisin. Tuli ka tagasilööke ja oli perioode, kus pidin taas lamama, valuvaigisteid tarbima ja otsast alustama. Tänaseks olen ma valuvaba. Ilma võimlemiseta ei saa! Seda teen ma pea iga päev, lisaks kõnnin ning praktiseerin teisi liikumisviise enesetunde järgi.

Sain aru, et olen endale kingituse teinud!
Pole alla andnud vaid uskunud ja treeninud. Ma pole teinud midagi kontimurdvat ega ületamatut. Tuleb olla lihtsalt järjekindel ja mitte kaotada usku. Kiidan sind kannatlikkuse eest, et oled lugemisega siiani jõudnud!
Kallis sõber, palun suhtu iseendasse ja oma kehasse lugupidavalt! Liigu, võimle, jookse, sõida rattaga, tantsi vm ja tee seda mõõdukalt. Usu, meie tervis on paljuski meie enda kätes. Kui sul kuskilt valutab, istumisest on tekkinud selja ja õlavöötme pinged või peavalud, siis võimle ja liigu, pööra tähelepanu ka oma môtetele, toidueelistustele ja unereziimile.
Tekita endale tervislikumad harjumused ja ela võimalikult kaua vitaalsena!
Kui vajad abi, motivatsiooni ja tuge, siis minuga ühendust!

Play Video

TERE!

Konto tegemiseks registreeri ennast ühele kursusele.