fbpx

Kuidas edukalt (taas)alustada treeningutega?

6 punkti, mida tasub arvestada, et edukalt tuua oma ellu järjepidev treening, tervislikum toitumine või muu head enesetunnet toetav harjumus.

Olles jõudnud otsuseni, et midagi tuleb oma elus muuta, siis tahame suure hooga kohe korraga kõik ette võtta. Nii raugeb jõud enne kui tulemused paistma hakata jõuavad. Kuidas aga tuua oma ellu head meid pikas perspektiivis toetavad harjumused ning kuidas teha seda nii, et järjepidevus ei kaos ja huvi ei kaoks.

Panin kirja 6 punkti, mis oleks hea endale abiks võtta.

Hakka pihta!

Ära oota õiget hetke või motiveeritumat olemist. Ära oota homset! Ava nt kohe video ja laota matt või rätik põrandale ja alusta!

Jää tehtud otsuse juurde!

Olles õhtul väga optimistlik, et homme hommikul vôimlen, lähen jooksma vm on sageli ärgates uni nii magus, et leiad vabandused, miks tegevus edasi lükata ja loobud sellest.

Sea endale reaalne tegevusplaan!

Hommikuti 3 x nädalas 10-15 minutit vôimelda on tehtavam, kui igal hommikul joosta 5 km. Mõtle läbi, mis päriselt on sinu jaoks tehtav ja piisavalt lihtne- nii jääb see su ellu pikemaks ajaks. Alustades väikeste sammudega jõuad sageli kaugemale kui rutakalt alustades.

Alusta ning õpid ja kohaned tegevuse käigus!

Sa ei pea kohe kôike oskama, anna endale aega õppida ja kohaneda.

Leia endale toetus!

Me ei suuda end alati ise rajal hoida. Kellegagi koos tehes või video järgi võimeldes/treenides on sul utsitaja olemas ning sa pole üksi ning püsid tegevuse juures ka siis, kui hääl su peas sind sellest eemale meelitab.

Märka väikseid muutusi ja edusamme!

Selleks on hea alustades üles kirjutada, kuidas sa end sel hetkel tunned. Mis on su murekohad, miks tahad muutust ning kirjuta ka kuidas sa tegelikult soovid et oleks. Tee niisugust analüüsi iga nädal ja märgi üles ka vahepealsed märkamised. Kiida end ning pane kirja ka teiste tehtud komplimendid ja kiitused, et saaksid neid lugeda siis, kui masendavam hetk peale tuleb.

Pea meeles, et üks samm korra viib sind kokkuvõttes kaugemale kui jooksujalu alustades ning nii jääb uus tegevus su ellu pikemaks ajaks.

Jaga:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

Rohkem:

Missugune on hingamise ja vaagnapõhjalihaste vaheline seos?

Hingamine on miski, mida me teeme pidevalt ilma sellele mõtlemata alates sünnihetkest kuni maisest elust lahkumiseni. Hingamine ei ole oluline vaid seetõttu, et see hoiab meid elus vaid selle kvaliteet mõjutab ka meie kere- ja vaagnapõhjalihaste head toimimist.

Pilates valikaine kursusena koolis.

See oli 2017. aastal, kui ühel Kehra Gümnaasiumi üritusel astusin direktorile ligi ning pakkusin Pilatest valikaine võimalusena. Direktorile see mõte meeldis ning juba järgmisel aastal alustasime 8 tüdrukuga teekonda Pilatese maailmas.

Pilatese treeningu tehnilisus harjutus Sada näitel.

Olen sageli kuulnud, et peljatakse Pilatese treeninguid selle tehnilisuse pärast. Tegelikult aga ei ole selleks üldse põhjust. Pilatese treeningmeetod on väga personaalne ja tehniliseks teeb selle see, et sageli ei alusta me treeninguid kohe harjutuse täisvariandis vaid hakkame selle poole tasapisi liikuma vastavalt treenija omadustest ja võimetest.

Kas sul on küsimusi?

TERE!

Konto tegemiseks registreeri ennast ühele kursusele.