fbpx
Current Status
Not Enrolled
Price
€129
Get Started

Pilatese treeningud aitavad sul saada paremasse füüsilisse vormi ja enesest teadlikumaks läbi Pilatese praktika. Programmis on 24 erinevat treeningvideot ja audioloengut, mis keskenduvad Pilatese filosoofiale ja asenditele. Pilatese harjutusi tehes viid oma keha paremasse vormi ja parandad oluliselt enesetunnet – muutust võid tunda juba mõne nädalaga!

Mida kujutavad endast pilatese treeningud?

Pilatese treeninguid teevad väga paljud tuntud inimesed üle maailma – nii harrastajad kui ta tippsportlased. Mis on see salajane põhjus, miks väga paljud inimesed just Pilatese meetodi järgi treenivad? Kuidas on nii, et pilates sobib nii naistele kui ka meestele, lastele ja täiskasvanutele, tervetele ja haigetele, algajatele liikujatele ja kogenud sportlastele?

Joseph Hubertus Pilatese loodud treeningsüsteem lähtub anatoomiast ja on areneva iseloomuga. Alustades on tunnitempo rahulikum, õpime lihasühendusi, mis tagavad võimalikult turvalise liikumise, ja teeme ettevalmistavaid harjutusi, mis loovad keerulisemateks harjutusteks vundamendi. Järk-järgult ja vastavalt valmisolekule saab lisada raskemaid ja keerulisemaid harjutusi. Erinevalt levinud arvamusest ei ole pilatese puhul tegemist venitusharjutustega – pilates on lihastreening. Lihastreening on oluline kõigile, kes soovivad olla terved, ilma valude ja kangustundeta ning elada kaua täisväärtuslikku elu. Pilatese treeningutes aktiveerime nii suured lihased ehk mobilisaatorid kui ka süvalihased. Sedasi on lihased tugevad, ent ei teki vigastuste ohtu.

Treener Pille Trolla: “Millal sa viimati üllatasid end millegi niisugusega, mis toob juurde enesekindlust ning paneb sind oma kehas paremini tundma? Pilatese treeninguid tehes tõuseb lihastoonus, paraneb rüht ja suureneb painduvus juba mõne nädalaga!”

Pilates algajale või edasijõudnule?

Paremasse vormi Pilatesega programm sobib hästi nii alustajale kui ka edasijõudnule. See kursus on hea sissejuhatus sulle, kes sa ei tea Pilatesest eriti midagi, ning suurepärane lisaväärtus mõistmaks treeningute sügavust sulle, kes sa oled juba Pilatesega varasemast tuttav.

Treeningvideotes alustame A-st ja O-st ning lähme Pilatese harjutuste nüanssides järjest sügavamale. Ühe treeningvideo järgi võib harjutusi teha nii palju kordi, kuni tunned, et oled saanud tugevamaks ja oled valmis järgmisele tasemele minema. Alati saad eelmiste treeningute juurde tagasi pöörduda, et tehnilist sooritust lihvida ja keha eelseisvateks arenguteks paremini ette valmistada.

Sul on võimalus kuulata ka audioloenguid, mis selgitavad Pilatese filosoofiat ja põhiprintsiipe (keskendumine, kehaasend, kontroll, hingamine). Loengutes olen Pilatese põhiprintsiibid lahti seletanud eluliste näidete abil ning räägin ka sellest, miks kehahoid ja liikumine niivõrd tähtsad on. 

Pilatese pall, rull või matt – mida mul treeninguks vaja on?

 • Vajad harjutuste sooritamiseks matti, vaibale asetatud saunalina või lappesse volditud fliistekki
 • Vajad ka väikest pehmet palli või/ja rulli keeratud rätikut ning vajadusel pea alla asetatavat väikest kõrgendust (kokkuvolditud rätik või väike padi)
 • Mõtle läbi, kust sa videoid vaatad, kas telefonist või arvutist ja kas saad pildi üle kanda ka suuremale ekraanile. Kontrolli, et saad helitugevust reguleerida.
 • Planeeri ja võta endale aega. Ütle lähedastele, et kindlal päeval ja kellajal sind ei segataks. Säti endale mõnus koht valmis, et tunda end mugavalt ja motiveeritult.
 • Planeeri videote kuulamiseks ja treeninguteks aega kas igasse päeva või mõnele päevale nädalas. Võta selleks teadlikult aega ning märgi see ka endale kalendrisse
 • Soovitav on treenida 2-4 korda nädalas 15-45 minutit, et näha tulemusi ja tajuda elukvaliteedi paranemist

Miks valida Pille pilatese treeningud?

 • Juba mõne nädalaga parem lihastoonus, sirgem rüht ja parem painduvus
 • Pilatesega vähenevad lihaspinged, paraneb uni ning kasvab enesekindlus
 • Suureneb kehatunnetus ja teadlikkus, kuidas vastavalt keha vajadustele turvaliselt treenida
 • Paraneb keskendumine ja kohalolu ning suureneb produktiivsus
 • Lood juurde energiat ning saad sügavama kontakti oma keha ja meelega
 • 10 põhjalikku treeningvideot, mida saab omavahel kombineerida
 • Pilatese harjutused kogu kehale 
 • Mugav treenimine endale sobival ajal ja kohas
 • Audioloengud, mis selgitavad Pilatese filosoofiat ning põhiprintsiipe
 • Ligipääs materjalidele 1 aasta
 • Mugav tasumine pangakaardi või Stebby piletiga

Programm „Paremase vormi pilatesega“ aitab sul mõista, missugune väärtus on Pilatese treeningsüsteemil igapäevaelule. Saad teada, kuidas teevad omavahel koostööd sinu meel ja keha ning kuidas parandada kehatunnetust ja keskendumisvõimet, et olla terve ja tunda end hästi!

Pilatese treeningutes osalejate tagasiside

“Olen Pille Pilatese treeningutes osalenud juba mitmeid aastaid. Kui alguses oli see lihtsalt natuke lihastreeningut ja venitamist, siis tänaseks on sellest saanud oluline osa triatloniks valmistumisel. See annab ujumiseks-rattasõiduks-jooksmiseks vajalikku lihastugevust ning elastsust. Lisaks on igapäevane elukvaliteet märkamatult paranenud – näiteks kohmakust ja komistamist on jäänud vähemaks; talvised libedad teed ei ole enam keerulised läbida 😉 ja mõned boonused veel 😉
Mul on hea meel, et olen sattunud treenima just Pille juurde. Sest ega alustades ei tundunud pilatese treeningud sugugi kütkestavad – hulk veidraid harjutusi, mis sooritatakse treeneri sõnalise kirjeldamise järgi ilma taustamuusikata. Kiidan ennast selle eest, et suutsin esimesed 10 treeningut ennast kohale vedada ja aega anda selle treeningstiiliga kohanemiseks. Tegelikult vedasingi ennast trennisaali just Pille pärast – temas oli ja on tänaseni hoolivust igasse treenitavasse ning loomingulisust, et iga tund oli/on veidi erinev eelmisest ja loomulikult see „sära“, mis Pillel lihtsalt on ;).
Kui esimestel treeningu-aastatel tundus eriti põnev just see, et harjutused muutusid füüsiliselt raskemaks ja koordinatsioonilt keerukamaks, siis olen nüüd leidnud, et vähem on rohkem ehk naudin väga seda, et oleme oma treeningutes tagasi basicu juures, millest aastaid tagasi alustasime.
Nende mitme aasta jooksul olen mõned korrad osalenud ka teiste pilatese treenerite treeningutes, aga Pille treeningud on just need, kus ma tajun hoolivust, personaalsust ning tema teadmisi kehast ja pilatese treeningpõhimõtetest. Pille treeningutes saab tervemaks, tugevamaks ja paremaks inimeseks. Võin julgelt öelda, et Pille juures treenin selle pärast, et ta on parim, mitte selle pärast, et muid võimalusi ei ole
Julgustan ka Sind võtma omale ca 10 treeningkorraks aega Pille Pilatese treeningutes osalemiseks, sest parim, mis saab juhtuda, on see, et Sulle hakkab see meeldima ning sellest saadav kasu on igapäevaselt tuntav. Ja kui ka juhtub, et see treeningpõhimõte Sinule ei sobi, mis siis ikka, oled selle tõdemuseni jõudnud ise kogedes, mitte vaid eelarvamusele tuginedes 😉“
– Kaire

​”Aitäh Pille, leidsin täna lõpuks selle aja iseendale, et veidike taas võimelda…Avasin siis Sinu teise Pilatese treeningu video. Võimlemist alustasin lumesajuga, kuid lõpetades oli päike välja tulnud…
Enesetunne on super! Kuigi see vasak pool siiski annab end tunda. Täna siis toimus midagi erilist. Harjutusi tehes vallandusid mingid uued emotsioonid…kehaga toimus miskit, mida kirjeldada ei oska…mul ei olnud valus, kuid pisarad lihtsalt vallandusid…see emotsioon oli võimas! Ütlen aitäh Sulle ja oma kehale…
ja kõige lõpetuseks tuli kiisuke ka minuga venitusharjutusi tegema.”
– Katri

TERE!

Konto tegemiseks registreeri ennast ühele kursusele.