fbpx
Current Status
Not Enrolled
Price
€129
Get Started

Paremasse vormi ja enesest teadlikumaks läbi Pilatese praktika.

Olen rõõmus, et tunned huvi, kuidas luua oma ellu rohkem rahulolu, tunda end enesekindlamalt ning parandada oma füüsilist vormi!

Kujutle hetkeks, et mõne nädala pärast on võrreldes praegusega su rüht sirgem, lihased rohkem toonuses ja liigesed liikuvamad; pinged ja valud vähenenud, uni parem ning enesekindlus tõusnud.

Millal Sa iseennast üllatasid millegi niisugusega, mis toob juurde enesekindlust ning paneb Sind oma kehas paremini tundma?

Kursus on selleks, et mõista paremini, missugune väärtus on Pilatese treeningsüsteemil meie elule, kuidas teevad omavahel koostööd meie meel ja keha ning viia oma keha paremasse füüsilisse vormi, et olla terve ja tunda end hästi.

See kursus on väga hea sissejuhatus sulle, kes sa ei tea Pilatesest eriti midagi ning suurepärane lisaväärtus mõistmaks treeningute sügavust sulle, kes sa juba Pilatesega tuttav oled.

Sel kursusel saad tunda, milleks sa võimeline oled, leiad uusi ühendusi nii kehas kui lood sügavama kontakti oma meele ja keha vahel. Sa avastad endas energia ja lood seda Pilatese treeningutega juurde. Soovin, et koged, tunned ja tajud, et liikumine on tore ning sa muutud tugevamaks, painduvamaks, paraneb tasakaal, koordinatsioon, magad paremini, oled enesekindlam ning sul on rohkem energiat tegeleda asjadega, mis sulle meeldivad.

Soovin, et leiad rõõmu ja tahtmise mõned korrad nädalas 15-45 minutit koos minuga Pilatese praktiseerimiseks, mis su elukvaliteeti tõstab.

Kursus on üles ehitatud nii, et liiguksid loogilist rada mööda ja saaksid saadud tajud ja tundmused oma igapäevaellu kaasa võtta. Treeningud on progresseeruvas vormis, kus alustame algusest ja tasapisi justkui märkamatult avastad treeningust treeningusse liikudes, et suudad rohkem ja väljakutsed saavad ilusti ületatud. Tore on ka see, et saad alati tagasi pöörduda eelmiste treeningute juurde, et tehnilist sooritust lihvida ja keha eelseisvateks arenguteks paremini ette valmistada. Treeninguid toetavad ka lisavideod, mis loodetavasti loovad seoseid elu ja Pilatese treeningsüsteemi filosoofia vahel nii, et need ei tundu enam eraldiseisvad vaid üheks põimunud.

Joseph Pilates lähtus harjutuste süsteemi loomisel põhimõttest, et see peaks positiivselt mõjutama kõiki inimeste elu aspekte – alates liikumisest kuni inimestevaheliste suhete ja igapäevaste toimetustega eduka toimetulekuni – juhtides inimest seeläbi heaolu seisundini.

Kui ka halva tuju korral treening siiski ette võtta, siis pärast on palju parem enesetunne- nii vaimselt kui füüsiliselt. Ja mida järjepidevamalt treenid, seda enam hakkad märkama, kuidas keha ise end igapäevatoimetustel toetama hakkab ning tajud vajadust oma asendi keha säästlikumaks korrigeerimiseks ning vajadusel ka puhkuse võtmiseks. Ja nii ongi, et treeningus harjutatud teadlik kehakasutus tuleb Sinuga kaasa ka väljapoole matti.

Perearst Anna, ütles väga tabavalt: “Pilates on justkui kohtumine iseendaga. Seda harrastades kohtuvad keha, hing ja vaim. Tekib taju, kuidas mõte juhib liigutust.”

Enne kui alustame, on mul sulle mõned soovitused selleks, et su kursusel osalemine edukas oleks ja sa tunneksid tõepoolest selle parimat mõju oma elus.

·         Vajad harjutuste sooritamiseks matti, vaibale asetatud saunalina või lappesse volditud fliistekki

·         Vajad ka väikest pehmet palli või/ja rulli keeratud rätikut ning vajadusel pea alla asetatavat väikest kõrgendust (kokkuvolditud rätik või väike padi)

·         Anna iseendale lubadus, et sa teed selle teoks ning pühendud kursusele kogu selle kestvuse ajal. Kõige raskem kogu protsessi ajal on enesedistsipliin. Seetõttu soovin, et paned endale kirja, miks sa selle teekonna ette võtad, et neil hetkedel kui on raske motivatsiooni leida, saaksid raskest kohast üle. Jää oma pühandunud otsusele kindlaks. Alguses on vaja võib-olla end veidi sundida, kuid tajudes ja nähes tulemusi tekib sisemine motivatsioon, millest edasi aga harjumus.

·         Ma soovin, et saaksid sellest kursusest maksimumi ning tõepoolest tunned muutust. Pühenda see aeg endale. Planeeri ja võta endale aega. Ütle lähedastele, et sel päeval ja ajal sind ei segataks. Säti endale mõnus koht valmis, et tunda end mugavalt ja motiveeritult.

·         Planeeri videode kuulamiseks ja treeninguteks aega kas igasse päeva või mõnele päevale nädalas. Võta selleks teadlikult aega ning märgi see ka kalendrisse. Investeeri aeg, et teha aegajalt analüüsi, kuidas end tunned ja mida vajad. Hea on kogu kursuse ajal liikuda ka värskes õhus ning luua endale vee joomise harjumus.

·         Mõtle läbi, kust sa videoid vaatad, kas telefonist või arvutist ja kas saad pildi üle kanda ka suuremale ekraanile. Kontrolli ka, et saad heli valjusust reguleerida.

·         Pane tähele oma keha märguandeid. Kui on vaja mõni harjutus vahele jätta, siis tee seda. Sinu heaolu ja tervis on oluline ning olen uhke su üle kui teed julgeid otsuseid iseenda sisetundest ja keha märguannetest lähtuvalt. Kui tunned kehas ebamugavust, siis jäta harjutus vahele, vajadusel konsulteeri arstiga. Ole iseenda kõige parem sõber ja toetaja. Saad alati ka minu poole küsimustega pöörduda.

·         Soovitan ühe treeningu järgi treenida mitmeid kordi ja liikuda siis järgmise video juurde. Pärast esimest korda järjekorras järgmise video järgi treenides tunneta, kas koormuse tõus on sinu jaoks paras või vajad veel eelmise video järgi treenimist. Mida edasi sa treeningutega jõuad, seda enam saad ka kombineerida eelmisi treeninguid nt teed ühe nädala jooksul 2 või 3 erinevat treeningut erinevate videode järgi.

·         Loengute videoid saad kuulata täpselt siis, kui sul selleks soov tekib. Soovitan neid kuulata juba treeningutega alustades, sest seda enam tekib sul sügavam treeningmeetodi mõistmine ja arusaamine. 

·         Ole julge mulle küsimusi esitama. Kirjuta mulle pille@pillepilates.ee.

·         Kui sul tekib soov tulla individuaaltreeningusse, siis anna sellest samuti teada! 

 Olen sulle tänulik, kui sa sel teekonnal jagad oma kogemusi nii minuga kui oma lähedastega. Juhul, kui soovid kogemust kajastada ka sotsiaalmeedias, siis märgi ka mind ja/või Pille Pilates ära, et seda näeksin. Kogemus on näidanud, et oma kogemuse jagamine innustab ja inspireerib ka teisi. Kuna hea tervis koosneb füüsilisest, vaimsest ja sotsiaalsest heaolust, siis kogemuste jagamised ja toredad vestlused loovad lähedust.

 Ca 15-45 minutit Pilatest- sina ja mina ja su matt. Tõestame endale, milleks me võimelised oleme.

Sa üllatud kui lihtne see kõik on!

​​”Olen Pille Pilatese treeningutes osalenud juba mitmeid aastaid. Kui alguses oli see lihtsalt natuke lihastreeningut ja venitamist, siis tänaseks on sellest saanud oluline osa triatloniks valmistumisel. See annab ujumiseks-rattasõiduks-jooksmiseks vajalikku lihastugevust ning elastsust. Lisaks on igapäevane elukvaliteet märkamatult paranenud – näiteks kohmakust ja komistamist on jäänud vähemaks; talvised libedad teed ei ole enam keerulised läbida 😉 ja mõned boonused veel 😉
Mul on hea meel, et olen sattunud treenima just Pille juurde. Sest ega alustades ei tundunud pilatesetreeningud sugugi kütkestavad – hulk veidraid harjutusi, mis sooritatakse treeneri sõnalise kirjeldamise järgi ilma taustamuusikata J. Kiidan ennast selle eest, et suutsin esimesed 10 treeningut ennast kohale vedada ja aega anda selle treeningstiiliga kohanemiseks. Tegelikult, vedasingi ennast trennisaali just Pille pärast – temas oli ja on tänaseni hoolivust igasse treenitavasse ning loomingulisust, et iga tund oli/on veidi erinev eelmisest ja loomulikult see „sära“, mis Pillel lihtsalt on ;).
Kui esimestel treeningu-aastatel tundus eriti põnev just see, et harjutused muutusid füüsiliselt raskemaks ja kordinatsioonilt keerukamaks, siis olen nüüd leidnud, et vähem on rohkem ehk naudin väga seda, et oleme oma treeningutes tagasi basicu juures, millest aastaid tagasi alustasime.
Nende mitme aasta jooksul olen mõned korrad osalenud ka teiste pilatese treenerite treeningutes, aga Pille treeningud on just need, kus ma tajun hoolivust, personaalsust ning tema teadmisi kehast ja pilatese treeningpõhimõtetest. Pille treeningutes saab tervemaks, tugevamaks ja paremaks inimeseks. Võin julgelt öelda, et Pille juures treenin selle pärast, et ta on parim, mitte selle pärast, et muid võimalusi ei ole
Julgustan ka Sind võtma omale ca 10 treeningkorraks aega Pille Pilatese treeningutes osalemiseks, sest parim, mis saab juhtuda, on see, et Sulle hakkab see meeldima ning sellest saadav kasu on igapäevaselt tuntav. Ja kui ka juhtub, et see treeningpõhimõte Sinule ei sobi, mis siis ikka, oled selle tõdemuseni jõudnud ise kogedes, mitte vaid eelarvamusele tuginedes 😉
Mõnusat trenni-sügist!”
Kaire

​”Aitäh Pille, leidsin täna lõpuks selle aja iseendale, et veidike taas võimelda…Avasin siis Sinu teise Pilatese treeningu video. Võimlemist alustasin lumesajuga kuid lõpetades oli päike välja tulnud…
Enesetunne on super! Kuigi see vasak pool siiski annab end tunda. Täna siis toimus midagi erilist. Harjutusi tehes vallandusid mingid uued emotsioonid…kehaga toimus miskit, mida kirjeldada ei oska…mul ei olnud valus, kuid pisarad lihtsalt vallandusid…see emotsioon oli võimas! Ütlen aitäh Sulle ja oma kehale…
Ja kõige lõpetuseks tuli kiisuke ka minuga venitusharjutusi tegema.”
Katri

*Kursusele ligipääs 1 aasta.

TERE!

Konto tegemiseks registreeri ennast ühele kursusele.